Kontakti

Parka iela 23, Limbaži, LV-4001, Latvija
Tālr: +371 64070747; +371 64070710
E-pasts:

Darba laiks

P/O/C/P  10:00-18:00
T  10:00-19:00
Se  10:00-15:00

Ceturtdiena
21. jūnijs
Vārda dienas:
Emīls, Egita, Monvīds, Karla

Zudusī Latvija

Zudusī Latvija

Limbažu pilsēta, Ainažu pagasts, Ainažu pilsēta, Alojas pagasts, Alojas pilsēta, Katvaru pagasts, Lēdurgas pagasts, Liepupes pagasts, Limbažu novads, Limbažu pagasts, Pāles pagasts, Skultes pagasts, Staiceles pilsēta, Umurgas pagasts, Vidrižu pagasts, Viļķenes pagasts. 

 

Zudusī Latvija ir Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Letonica projekts, kurš apvieno unikālu informāciju par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām.

Laika gaitā Latvijas kultūrainava ir ievērojami izmainījusies. Līdz mūsdienām nav saglabājušies daudzi dabas, vēstures, mākslas un arhitektūras objekti, kā arī saimnieciskās un sabiedriskās būves. Latvijas kultūras mantojums smagi cieta abu pasaules karu laikā un padomju un vācu okupācijas gados. Ne mazums nozīmīgu objektu ir gājuši bojā cilvēku saimnieciskās darbības rezultātā un apdraudēti arī šodien.

Zudusī Latvija satur digitalizētas senu zīmējumu kopijas, atklātnes un fotogrāfijas no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām un objektu aprakstus:

 • par arhitektūras un mākslas pieminekļiem (baznīcas, muižas, pilskalni un viduslaiku pilsdrupas);
 • pilsētu un apdzīvotu vietu skatiem;
 • sabiedriskajām ēkām (pašvaldību ēkas, skolas, biedrību nami);
 • saimnieciskajām būvēm (fabrikas, dzirnavas, cepļi, amatnieku darbnīcas);
 • infrastruktūras objektiem (pasta ēkas, veikali, krogi, zirgu pasta un dzelzceļa stacijas, dzelzceļi un ceļi, tilti);
 • Latvijas iedzīvotāju mājvietām; lauksaimniecības celtnēm (rijas, klētis, kūtis un staļļi);
 • dabas objektiem (ainavas, upju senlejas, klintis, dižkoki, dižakmeņi).

Projektā dokumentēta arī Latvijas sabiedrības ekonomiskā, sociālā un kultūras dzīve kopš 19. gadsimta otrās puses (zemnieku darbs lauku viensētās, senie amati, piemēram, jau izzudušais plostnieku amats, folkloras mantojuma dokumentēšana un folkloras teicēji, dažādu biedrību un organizāciju darbība, saviesīgā dzīve).

Zudusī Latvija aicina ikvienu iesaistīties, papildinot objektu aprakstus, kā arī iesūtot jaunus attēlus un fotogrāfijas.

Projektu Zudusī Latvija veido Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas atmiņas institūcijām – bibliotēkām, muzejiem, kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas organizācijām, kā arī ar privātpersonām.

Zudusī Latvija Latvijas Nacionālajai bibliotēkai ir pirmā šāda mēroga digitālās bibliotēkas pieredze. Vispusīga sadarbība veicinās projekta attīstību, ļaus uzlabot un papildināt projekta vietnes saturu.

Projektu izstrādā Ginta Zalcmane, Aigars Staks, Edgars Jēkabsons, Mārīte Jankevica-Balode, Lāsma Timma, Kristīne Līce, Inta Beijere, Linda Jegorova, Agnese Pagrode, Solveiga Ķīkule, Liene Mukāne, Laura Balode.

Dalība Eiropas Digitālās bibliotēkas eContentplus programmas projektā EDLocal nodrošina projekta Zudusī Latvija datu iekļaušanu Eiropas digitālās bibliotēkas portālā Europeana.

Aktuālā informācija

Aicinām pievienoties ekskursijai!

Aicinām pievienoties ekskursijai!

Aicinām pievienoties ekskursijai š. g. 23. - 24. augustā uz Igauniju: Tartu - Tallina. Apmeklēsim dabas un kultūras objektus. Pieteikumus gaidām līdz 15. jūnijam, zvanot uz tālruni 29283652
No saldā alus kausa

No saldā alus kausa

Jūnija mēnesī Limbažu Galvenajā bibliotēkā apmeklētājiem ir iespēja aplūkot alojieša Jāņa Birkmaņa kolekcijas izstādi "No saldā alus kausa". Izstādē kopumā ir izvietoti 42 dažāda izmēra akmensmasas alus kausi ar alvas metāla vāciņiem, kas veidoti smailcepures vai pakāpienveida kupola formā ar ornamentētu vidusdaļu.
Līgo svētku tradīcijas

Līgo svētku tradīcijas

Limbažu Galvenajā bibliotēkā apskatāma informatīva izstāde par Līgo svētku tradīcijām.
Saules ceļš

Saules ceļš

Iezīmējot Latvijas simtgadi, pētot un izzinot mūsu kultūras un lietišķās mākslas vēsturi, Limbažu Galvenajā bibliotēkā tiks eksponēta novadnieces Kristīnes Nuķes - Panteļejevas jaunradītu saktu ekspozīcija “Saules ceļš”.
Jāņu ielīgošana bibliotēkā!

Jāņu ielīgošana bibliotēkā!

Kopā dziedāsim, pīsim vainagus un izzināsim Līgo svētku tradīcijas. Muzikāli priecēs Limbažu Bērnu un jauniešu centra kapela “Eži”.
Darba laika izmaiņas svētkos

Darba laika izmaiņas svētkos

Piektdien, 22. jūnijā, atvērts 10:00 - 17:00 (pirmssvētku diena); Sestdien, 23. jūnijā - SLĒGTS (Līgo diena); Svētdien, 24. jūnijā - SLĒGTS (Jāņu diena). Līgo svētku laikā no 21. līdz 30. jūnijam ir iespēja nodot laikā nenodotās bibliotēkas grāmatas bez kavējuma naudas maksājuma!

Limbažu Galvenajā bibliotēkā Tu vari ...

 • Atrast un lasīt interesantas grāmatas, žurnālus un drukātās avīzes.
 • Lietot datorus un to datorprogrammas Word, Excel, PowerPoint uc.
 • Piekļūt bezmakas internetam ar savām vai bibliotēkas ierīcēm.
 • Kļūt par lasītāju un ņemt grāmatas, žurnālus, filmas un citus bibliotēkas krājuma materiālus uz mājām.
 • Piedalīties bibliotēkas rīkotajos pasākumos: tikšanās ar rakstniekiem, izstādēs, radošajās darbnīcās, interešu grupu nodarbībās, klubiņos u.c.

Piedalies bibliotēkas rīkotajā aptaujā

| Visas aptaujas

No kurienes Jūs saņemat informāciju par bibliotēkas pasākumiem?

 

Grāmatu nodošanas iekārta

Limbažos, Parka ielā 23 (ārpusē pie bibliotēkas)