Kontakti

Parka iela 23, Limbaži, LV-4001, Latvija
Tālr: +371 64070747; +371 64070710
E-pasts:

Darba laiks

P/O/C/P  10:00-18:00
T  10:00-19:00
Se  10:00-15:00

Sestdiena
23. jūnijs
Vārda dienas:
Līga, Līgonis

Novada resursu katalogs

Novada resursu katalogā ievietota informācija par Limbažu un Alojas novadiem, to vēsturi, dabu, sabiedrisko, saimniecisko dzīvi un cilvēkiem.  Katalogā ievietoti arī laikrakstā "Auseklis" esošo publikāciju apraksti.

 

Datu bāzē "Pašvaldību dokumenti" piejama informācija par Limbažu novada pašvaldībā un Alojas novada domē pieņemtajiem lēmumiem no 2009.gada.

 

Papildus informāciju meklējiet novadpētniecības datu bāzēs:

Latvijas bibliotēku, muzeju, arhīvu veidotās digitālās kolekcijas 

Limbažu apkārtne projektā "Zudusī Latvija"

Personu un vietu attēlu datu bāze (Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka)

Latvijas kultūras vēsture attēlos. Sērija A: Portreti - Datu bāzē ietilpst aptuveni 3700 portretu no LNB un Latvijas Valsts vēstures arhīva krājumiem. To oriģināli – zīmējumi, siluetportreti, dagerotipijas un fotogrāfijas – tapuši laikposmā līdz 1914. gadam. Vairumā no attēliem redzamas kultūras vēstures pētniekiem atpazīstamas personas, taču datubāzē ir arī nezināmu (iespējams, vairs neatšifrējamu) cilvēku portreti. (Latvijas Nacionālā bibliotēka)
Johana Kristofa Broces kolekcija “Sammlung verschiedner Liefländischer Monumente ...” (Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka)

Digitālā bibliotēka "Periodika" - Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka kolekcijā "Periodika" piedāvā 40 laikrakstus un žurnālus no 1895. līdz 1957. gadam latviešu, vācu un krievu valodās — kopā vairāk nekā 45 000 numuru un 350 000 lappušu! Pirmo reizi plašam lietotāju lokam Nacionālā digitālā bibliotēka piedāvā iespēju meklēt visdažādāko faktoloģisko materiālu vēsturisko laikrakstu pilnos tekstos, kā arī pārlūkošanu lapu pa lapai pēc to nosaukumiem un datumiem lietotāja datora ekrānā. (Latvijas Nacionālā bibliotēka)

Latviešu dziesmu svētki (1864-1940) - Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka kolekcijā „Latviešu Dziesmu svētki (1864–1940)” piedāvā iepazīties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā esošajiem materiāliem par Dziesmu svētkiem sākot no pirmajām dziesmu dienām Dikļos 1864. gadā līdz Latgales Dziesmu svētkiem 1940. gadā. (LNB)

Digitālā kolekcija "Jāzeps Vītols" (Pieejama Latvijas Nacionālajā bibliotēkā)

Latvija 16.–18. gs. kartēs - Digitalizētas bibliotēkas krājumā esošās 130 kartes, kurās ietverta Latvija vai tās vēsturisko reģionu teritorija. (LNB)

Attēlizdevumi (LNB)

Skaņu ieraksti un notis (LNB)

Dinaburgas cietoksnis (Daugavpilī) - Vēsture, digitālā fotokolekcija, videofilma, interaktīvā spēle, vēstures materiāli u.c.

Ventspils hronika - Ventspils muzeja, Ventspils bibliotēkas un Ventspils zonālā valsts arhīva datu kopums par Ventspils pilsētas notikumiem. 

 

http://earchive-estlatrus.eu  piedāvā tiešsaistē iepazīties ar 19. gadsimta dokumentiem no Igaunijas, Latvijas un Krievijas arhīvu krātuvēm.
Šie dokumenti attiecināmi uz visu Igaunijas Republikas teritoriju, uz Rīgas pilsētu un Vidzemes un Latgales reģioniem Latvijas Republikā, un uz Sanktpēterburgas pilsētu un Pleskavas un Ļeņingradas reģioniem Krievijas Federācijā.  

Portālā iekļautie vēsturiskie dokumenti lietotājiem piedāvāti 4 kolekcijās:

Aktuālā informācija

No saldā alus kausa

No saldā alus kausa

Jūnija mēnesī Limbažu Galvenajā bibliotēkā apmeklētājiem ir iespēja aplūkot alojieša Jāņa Birkmaņa kolekcijas izstādi "No saldā alus kausa". Izstādē kopumā ir izvietoti 42 dažāda izmēra akmensmasas alus kausi ar alvas metāla vāciņiem, kas veidoti smailcepures vai pakāpienveida kupola formā ar ornamentētu vidusdaļu.
Līgo svētku tradīcijas

Līgo svētku tradīcijas

Limbažu Galvenajā bibliotēkā apskatāma informatīva izstāde par Līgo svētku tradīcijām.
Saules ceļš

Saules ceļš

Iezīmējot Latvijas simtgadi, pētot un izzinot mūsu kultūras un lietišķās mākslas vēsturi, Limbažu Galvenajā bibliotēkā tiks eksponēta novadnieces Kristīnes Nuķes - Panteļejevas jaunradītu saktu ekspozīcija “Saules ceļš”.
Darba laika izmaiņas svētkos

Darba laika izmaiņas svētkos

Piektdien, 22. jūnijā, atvērts 10:00 - 17:00 (pirmssvētku diena); Sestdien, 23. jūnijā - SLĒGTS (Līgo diena); Svētdien, 24. jūnijā - SLĒGTS (Jāņu diena). Līgo svētku laikā no 21. līdz 30. jūnijam ir iespēja nodot laikā nenodotās bibliotēkas grāmatas bez kavējuma naudas maksājuma!

Limbažu Galvenajā bibliotēkā Tu vari ...

  • Atrast un lasīt interesantas grāmatas, žurnālus un drukātās avīzes.
  • Lietot datorus un to datorprogrammas Word, Excel, PowerPoint uc.
  • Piekļūt bezmakas internetam ar savām vai bibliotēkas ierīcēm.
  • Kļūt par lasītāju un ņemt grāmatas, žurnālus, filmas un citus bibliotēkas krājuma materiālus uz mājām.
  • Piedalīties bibliotēkas rīkotajos pasākumos: tikšanās ar rakstniekiem, izstādēs, radošajās darbnīcās, interešu grupu nodarbībās, klubiņos u.c.

Piedalies bibliotēkas rīkotajā aptaujā

| Visas aptaujas

No kurienes Jūs saņemat informāciju par bibliotēkas pasākumiem?

 

Grāmatu nodošanas iekārta

Limbažos, Parka ielā 23 (ārpusē pie bibliotēkas)