Kontakti

Parka iela 23, Limbaži, LV-4001, Latvija
Tālr: +371 64070747; +371 64070710
E-pasts:

Darba laiks

P/O/C/P  10:00-18:00
T  10:00-19:00
Se  10:00-15:00

Sestdiena
23. jūnijs
Vārda dienas:
Līga, Līgonis

Ļoti priecājamies, ka ar savu apmeklējumu pagodinājāt Minhauzena virtuālo pasauli! Tā ir izveidota, pateicoties atbalstam, kuru sniedza Valsts Kultūrkapitāla fonds kultūras programmā "Bibliotēku, arhīvu un muzeju sadarbības projekta digitālā vidē atbalsts" kā finansētājs un Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmu centrs" kā projekta konkursa administrētājs. Projekta realizācija notika savstarpēji sadarbojoties Limbažu Galvenajai bibliotēkai , Limbažu muzejam un Latvijas Akadēmiskajai bibliotēkai vairāku mēnešu garumā no 2005.gada augusta līdz 2006. gada februārim.
Būsim gandarīti, ja iepazīstoties ar Minhauzena virtuālo kolekciju , atzīsiet, ka mūsu sākotnējais... Atvērt visu ierakstu >>>

..es atzīšos: ”Šīs lietas skan dīvaini.
Bet katram, kam ir kaut mazākās šaubas par to,
ko esmu Jums stāstījis,
varu sirsnīgi ieteikt doties pašam uz mēnesi.
Tur viņš varēs pārliecināties,
ka reti kāds no tiem cilvēkiem,
kas ceļojuši uz mēnesi un atgriezušies,
savās runās bijuši tik patiesi kā es”. /barons Minhauzens /
HIERONĪMS KĀRLIS FRIDRIHS FON MINHAUZENS UN VIŅA PASAULE MINHAUZENA FENOMENS

Barona Minhauzena vārds jau vairāk nekā divus gadsimtus kalpo par pasaulē populārākā literārās fantāzijas un jautras izklaides meistara simbolu. Ikviens no mums kādreiz bijis bērns un ikvienā no mums joprojām mājo bērns. Ir labi,... Atvērt visu ierakstu >>>

Minhauzena muzeja Latvijā veidošanās un vēsturiskās attīstības hronika
1991.g. 13.aprīlis
Limbažu muzejs pēc stomatoloģijas profesora Gunāra Pakalna (minhauzenoloģijas pētnieks un kolekcionārs) ieteikuma Duntes Krogos iekārto pirmo izstādi Minhauzena atgriešanās Duntē, kas iegūst nebeidzamu apmeklētāju interesi.
Izstāde iegūst pastāvīgas ekspozīcijas statusu.
1994.g. 2.februāris
Tieši Sveču dienā Duntes Krogos tiek svinētas brīvkunga Hieronīma Kārļa Fridriha fon Minhauzena un Jakobīnes fon Duntenas atkāzas. Pēc 250 gadiem. Dzīru laikā muzejnieki, G.Pakalns, Limbažu rajona padomes pr-js A.Krāģis, Liepupes pagasta padomes pr-js M.Gulbis, mākslinieks Z.Zuze, Latvijas... Atvērt visu ierakstu >>>

No mūsdienām līdz viduslaikiem Bija vēls vakars. Minhauzens ieradās savā dzīvoklī noguris no smagās darba dienas birojā. Pie sevis viņš murmināja „Cik ļoti es vēlētos atvaļinājumu, bet ne jau tādu kā parasti, es gribētu kaut ko savādāku, kaut ko jaunu.” Nenovilcis drēbes viņš iekrita gultā un uzreiz aizmiga. No rīta Minhauzens atvēra acis un nesaprata, kur atrodas, visapkārt bija mežs. Nodomājis, ka tas ir sapnis viņš sev ieknieba un saprata, ka tas viss ir īsts. Minhauzens nesaprašanā piecēlās kājās un pie sevis runāja: „ Bet kā tas var būt , es taču vakar aizgāju gulēt savā gultā, bet tagad atrodos mežā?!! Ko tas nozīmē??” Minhauzens sāka iet, pats nezinādams, kur, bet... Atvērt visu ierakstu >>>

Aktuālā informācija

No saldā alus kausa

No saldā alus kausa

Jūnija mēnesī Limbažu Galvenajā bibliotēkā apmeklētājiem ir iespēja aplūkot alojieša Jāņa Birkmaņa kolekcijas izstādi "No saldā alus kausa". Izstādē kopumā ir izvietoti 42 dažāda izmēra akmensmasas alus kausi ar alvas metāla vāciņiem, kas veidoti smailcepures vai pakāpienveida kupola formā ar ornamentētu vidusdaļu.
Līgo svētku tradīcijas

Līgo svētku tradīcijas

Limbažu Galvenajā bibliotēkā apskatāma informatīva izstāde par Līgo svētku tradīcijām.
Saules ceļš

Saules ceļš

Iezīmējot Latvijas simtgadi, pētot un izzinot mūsu kultūras un lietišķās mākslas vēsturi, Limbažu Galvenajā bibliotēkā tiks eksponēta novadnieces Kristīnes Nuķes - Panteļejevas jaunradītu saktu ekspozīcija “Saules ceļš”.
Darba laika izmaiņas svētkos

Darba laika izmaiņas svētkos

Piektdien, 22. jūnijā, atvērts 10:00 - 17:00 (pirmssvētku diena); Sestdien, 23. jūnijā - SLĒGTS (Līgo diena); Svētdien, 24. jūnijā - SLĒGTS (Jāņu diena). Līgo svētku laikā no 21. līdz 30. jūnijam ir iespēja nodot laikā nenodotās bibliotēkas grāmatas bez kavējuma naudas maksājuma!

Limbažu Galvenajā bibliotēkā Tu vari ...

  • Atrast un lasīt interesantas grāmatas, žurnālus un drukātās avīzes.
  • Lietot datorus un to datorprogrammas Word, Excel, PowerPoint uc.
  • Piekļūt bezmakas internetam ar savām vai bibliotēkas ierīcēm.
  • Kļūt par lasītāju un ņemt grāmatas, žurnālus, filmas un citus bibliotēkas krājuma materiālus uz mājām.
  • Piedalīties bibliotēkas rīkotajos pasākumos: tikšanās ar rakstniekiem, izstādēs, radošajās darbnīcās, interešu grupu nodarbībās, klubiņos u.c.

Piedalies bibliotēkas rīkotajā aptaujā

| Visas aptaujas

No kurienes Jūs saņemat informāciju par bibliotēkas pasākumiem?

 

Grāmatu nodošanas iekārta

Limbažos, Parka ielā 23 (ārpusē pie bibliotēkas)