Kontakti

Parka iela 23, Limbaži, LV-4001, Latvija
Tālr: +371 64070747; +371 64070710
E-pasts:

Darba laiks

P/O/C/P  10:00-18:00
T  10:00-19:00
Se  10:00-15:00

Pirmdiena
24. septembris
Vārda dienas:
Agris, Agrita

Limbaži aicina uz konferenci par jaunākajiem pētījumiem Hanzas pilsētu vēsturē

Limbaži aicina uz konferenci par jaunākajiem pētījumiem Hanzas pilsētu vēsturē

6. septembrī pl.10 Limbažu Galvenajā bibliotēkā notiks konference «Hanza un lokālā vēsture. Jaunākie pētījumi», kurā tās apmeklētājiem būs iespēja uzzināt kādi pētījumi veikti projekta “HANSA” realizācijas laikā sešās Latvijas Hanzas pilsētās- Cēsīs, Kuldīgā, Koknesē, Limbažos, Straupē un Valmierā.


Interesentiem būs iespēja uzzināt par pētījumu, kas veikts Limbažiem „Limbažu pilsēta un mikroreģiona saimnieciskā telpa un apdzīvotība Hanzas periodā”. Pētījuma autors, Latvijas Vēstures institūta pētnieks, Dr.hist. Muntis Auns, priekšlasījuma tēmu definējis kā “Kas baroja Hanzu? Limbažu saimnieciskā telpa un apdzīvotība 16.-17. gadsimtā." Darba kārtība paredzēta tā, lai uzreiz pēc lasījuma būtu iespēja uzdot interesējošos jautājumus un veidotos dialogs.


Otra lekcija būs kopsavilkums par projekta “HANSA” laikā veiktajiem pētījumiem pārējās Latvijas Hanzas pilsētās. Ar kopsakarībām un jaunumiem iepazīstinās Valmieras muzeja vadošā pētniece, Mg.hist. Liene Rokpelne. Pētniece projekta ietvaros apmeklējusi Hanzas galvaspilsētas- Lībekas arhīvu Vācijā, vairākkārtīgi bijusi Berlīnē Prūsijas Slepenajā arhīvā, kur glabājas Vācu ordeņa arhīvs, kas ir saistīts ar Hanzas periodu un Livonijas pilsētu pārvaldi un iesaisti dažādos politiskos notikumos. Autorei izveidojusies laba sadarbība ar Lībekas arhīvu un Hanzas muzeju, viņa dalīsies pieredzē gan no zinātniskā, gan gluži praktiskā viedokļa- kā tas ir pieskarties gadsimtiem senām, vaskā zīmogotām vēstures liecībām.


Pasākumu vadīs Limbažu muzeja galvenais speciālists Gundars Plešs, kurš labi pārzina Limbažu vecpilsētas specifiku, Hanzas laiku liecinieces- Limbažu viduslaiku pils būvvēsturi. Noslēgumā apmeklētāji aicināti doties ekskursijā speciālista pavadībā, lai iepazītos ar Hanzas perioda liecībām Limbažu vecpilsētā, pilsētvides unikalitāti, mūsdienu nostādnes vecpilsētas mantojuma saglabāšanā.


Interesentus aicinām pieteikt dalību pasākumā līdz 4. septembrim sekojot saitei http://ejuz.lv/hansapetijumi. Vietu skaits ierobežots, dalība bez maksas.


Sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, no 2015.gada oktobra līdz 2018.gada decembrim tiek īstenots projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014.-2020.gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions. Savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Viljandi pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris. Vairāk par projektu lasiet šeit. Sekojiet līdzi projekta aktualitātēm arī projekta Facebook lapā!

 

Konferences dienas kārtība

 


Informāciju sagatavojusi:
Ilze Millere, projekta HANSA koordinatore Limbažos,
www.visitlimbazi.lv
 

Aktuālā informācija

Vaira Vīķe-Freiberga”. Ar Sauli

Vaira Vīķe-Freiberga”. Ar Sauli

Limbažu Galvenajā bibliotēkā no 18. līdz 29. septembrim apskatāma ceļojošā izstāde “Vaira Vīķe-Freiberga”. Ar Sauli”.
Limbažu Galvenajā bibliotēkā septembrī

Limbažu Galvenajā bibliotēkā septembrī

Limbažu Galvenās bibliotēkas piedāvājums septembrī Klientu apkalpošanas centrā (Parka ielā 23) un Bērnu literatūras centrā (Dārza ielā 24)
Lasīšanas veicināšana

Lasīšanas veicināšana

Iesaisties lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija"

Limbažu Galvenajā bibliotēkā Tu vari ...

  • Atrast un lasīt interesantas grāmatas, žurnālus un drukātās avīzes.
  • Lietot datorus un to datorprogrammas Word, Excel, PowerPoint uc.
  • Piekļūt bezmaksas internetam ar savām vai bibliotēkas ierīcēm.
  • Kļūt par lasītāju un ņemt grāmatas, žurnālus, filmas un citus bibliotēkas krājuma materiālus uz mājām.
  • Piedalīties bibliotēkas rīkotajos pasākumos: tikšanās ar rakstniekiem, izstādēs, radošajās darbnīcās, interešu grupu nodarbībās, klubiņos u.c.

Piedalies bibliotēkas rīkotajā aptaujā

| Visas aptaujas

Ko Jums nozīmē bibliotēka? (Var atzīmēt vairākus atbilžu variantus!)

BRĪVDIENĀS UN ĀRPUS DARBA LAIKA bibliotēkas grāmatu nodošanai aicinām izmantot grāmatu nodošanas iekārtu Limbažos, Parka ielā 23 (ārpusē pie bibliotēkas)