Se  10:00-15:00

Sestdiena
23. jūnijs
Līga, Līgonis

Jāņa Birkmaņa kolekcijas izstādi "No saldā alus kausa"

Jūnija mēnesī Limbažu Galvenajā bibliotēkā apmeklētājiem ir iespēja aplūkot alojieša Jāņa Birkmaņa kolekcijas izstādi "No saldā alus kausa". Izstādē kopumā ir izvietoti 42 dažāda izmēra akmensmasas alus kausi ar alvas metāla vāciņiem, kas veidoti smailcepures vai pakāpienveida kupola formā ar ornamentētu vidusdaļu. Pamatā izstādē izvietoti Rietumvācijas alus kausi, uz kuriem attēlota gan daba, gan pilsētas, gan cilvēku laicīgā dzīve - alus dzeršana krogā, medības. Daži alus kausi ir rotāti gan ar ziedu ornamentiem, gan uzrakstiem.

Jānis Birkmanis ir uzaudzis Limbažos, vasaras pavadījis Liepupes pusē, bet darba gaitas aizvedušas uz Aloju. Nu jau vairāk kā desmit gadus alojietis dzīvo un strādā Lielbritānijā, uz Latviju atbrauc vien pāris reizes gadā. Ar kolekcionēšanu J. Birkmanis aizrāvies jau jaunībā, kad sācis krāt vecas vācu kara laika fotogrāfijas. Agrāk krājis arī sienas pulksteņus, bet, kamēr vēl dzīvojis Latvijā, nācās daļu pārdot, lai varētu iztikt. Īstā rocība uz kolekcionēšanu sākās, kad Jānis nokļuva Anglijā, kur viņš arī papildina savas kolekcijas ar dažādiem priekšmetiem. Šobrīd viņa kolekcijās atrodas tādi priekšmeti kā vāzes, dekoratīvās olas, alus kausi, papīru piespiedēji, dekoratīvie šķīvji, karotītes, fotoaparāti. Latvijā rūpes par kolekcijā esošajiem priekšmetiem un to koordinēšanu uz izstādēm ir uzņēmusies Jāņa sieva Alda.

Iepriekš Limbažu Galvenajā bibliotēkā ir bijušas divas J. Birkmaņa kolekcijas izstādes- "Dekoratīvās olas" un "Dekoratīvās vāzes".

Izstāde "No saldā alus kausa" bibliotēkā būs aplūkojama līdz 27. jūnijam.

Kristīne Kīne
Limbažu Galvenās bibliotēkas
Klientu apkalpošanas centra galvenā bibliogrāfe

Afisa_der_inline.jpg

No saldā alus kausa

Līgo svētku tradīcijas

Limbažu Galvenajā bibliotēkā apskatāma informatīva izstāde par Līgo svētku tradīcijām.
Saules ceļš

Iezīmējot Latvijas simtgadi, pētot un izzinot mūsu kultūras un lietišķās mākslas vēsturi, Limbažu Galvenajā bibliotēkā tiks eksponēta novadnieces Kristīnes Nuķes - Panteļejevas jaunradītu saktu ekspozīcija “Saules ceļš”.
Darba laika izmaiņas svētkos

Piektdien, 22. jūnijā, atvērts 10:00 - 17:00 (pirmssvētku diena); Sestdien, 23. jūnijā - SLĒGTS (Līgo diena); Svētdien, 24. jūnijā - SLĒGTS (Jāņu diena). Līgo svētku laikā no 21. līdz 30. jūnijam ir iespēja nodot laikā nenodotās bibliotēkas grāmatas bez kavējuma naudas maksājuma!

• Piekļūt bezmakas internetam ar savām vai bibliotēkas ierīcēm.

Grāmatu nodošanas iekārta

Limbažos, Parka ielā 23 (ārpusē pie bibliotēkas)