Izstāde "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai"

No 2018. gada 27. augusta Limbažu Galvenajā bibliotēkā (Parka ielā 23, 2. stāvā) būs skatāma LNB Atbalsta biedrības izveidotā un LV100 veltītā ceļojošā izstāde „Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”. Vienā no divpadsmit planšetēm atspoguļota arī Limbažu Galvenās bibliotēkas vēsture.

Limbažu bibliotēkas vēsture cieši saistīta ar 1884. gadā nodibināto Limbažu Saviesīgo biedrību, kura pēc Rīgas Latviešu biedrības parauga bija izveidojusi četras komisijas: Zinību, Dziedātāju, Teātra un Jautrības komisiju. Zinību komisijas uzdevums bija noorganizēt lasāmgaldu, sarīkot priekšlasījumus un jautājumu izskaidrošanas vakarus. Pēc biedrības goda biedra, komponista Baumaņu Kārļa priekšlikuma 1886. gada 3. martā biedrība nolēma veidot savu bibliotēku, fondu iegūstot no dāvinājumiem. Baumaņu Kārlis pirmais deva savu artavu - kopumā ap 300 grāmatu latviešu, krievu un vācu valodā. Jāpiemin, ka šodien Limbažu Galvenās bibliotēkas krājumā joprojām pieejamas grāmatas, kuras dāvinājis Baumaņu Kārlis.

Izstāde būs apskatāma līdz 17. septembrim. Laipni aicināti visi interesenti!

AFIŠA

Informāciju sagatavoja: